اشتباهات معمول در MATLAB - سایت تخصصی MATLAB

در اینجا اغلب اشتباهات که در هنگام استفاده از matlab رخ می دهد بیان شده است.

استفاده از ^، / و * به جای ^.، /.، و *.؛ در زمانی که سعی دارید بردارها یا ماتریس ها را به صورت عنصر به عنصر ضرب و تقسیم یا به توان برسانید، باید نقطه را قبل از این سه علامت قرار دهید. گاهی اوقات نیز ممکن است نقطه در زمانی که نیاز نیست استفاده شود. مثلاً برای ورودی و دستورات نمادین نیازی به نقطه است.

عدم تطابق پرانتزها، کروشه و دیگر علامات. MATLAB معمولاً به طور دقیق به این اشتباهات اشاره می کند، اگرچه ممکن است تفسیر این پیغام خطا سخت باشد، مخصوصاً اگر علامت  ;  در پایان یک رشته حذف شود.

ایجاد خطوط ورودی و خروجی بسیار طولانی. اگر چه در این موضوع در صحت پردازش MATLAB تاثیری ندارد، اما می تواند خروجی چاپ شده را سخت و غیر قابل خواندن کند. با توجه به نوع قالب نمایش خروجی، اگر خروجی بیشتر از 70 کاراکتر باشد در خط بعد نمایش داده شده می شود. ممکن است این کار باعث پیچیدگی شود. برای خطوط ورودی می توان ادامه ورودی را با تایپ ... و زدن دکمه enter در خط بعد وارد کرد. بهتر است با استفاده از چندین متغیر اختیاری دستورات طولانی به دستورات کوچکتر تقسیم شود. بعضی اوقات خطوط خروجی طولانی و غیر قابل فهم می شود، مخصوصاً اگر از دوستورهای نمادین استفاده شده باشد. در این حالت می توان با استفاده از دستور pretty خروجی را در خطوط کوتاهتر و خواناتر نمایش داد.

مطالب مشابه

معرفي نرم افزار Matlab

مطلب ( MATLAB ) یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح با

MatLab R2009a Portable

  لینک معتبر وجود ندارد برای سفارش آخرین نسخه

عمليات ابتدايي در متلب

تعريف كردن آرايه ها و عمليات جبري روي آنها چهار نو

شبكه هاي عصبي در Matlab

موضوع کتاب شبکه های عصبینام نویسنده مصطفی کیا

مقدمه اي بر MATLAB

موضوع کتاب : Matlab مقدمه اي بر  نام نویسنده : آم

PhotoshopCS3 MATLAB support

  پشتیبانی adobe photoshop cs3 از MATLAB سرانجام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید