خودروهای الکتریکی و بازار برق - سایت تخصصی MATLAB

ما معمولاً کاربرد خودروی الکتریکی را جهت مسافرین و حمل و نقل عمومی در نظر می­گیریم ولی کاربرد آنها را به عنوان خودروهایی غیر از آنها در نظر نمی­گیریم. طی چند سال گذشته، این خودروها به شکل موفقی  توانسته­اند به‌خاطر آلوده­نکردن هوا و مزیت قیمتی­شان به بازارهای غیر جاده­­ای نفوذ پیدا کنند. خودروهای موجود در فرودگاه‌ها برای حمل و نقل مسافرین در سالن­ها، خودروهای تفریحی در زمین گلف و پارک‌های تفریحی، خودروهای کارخانه­ای مثل جرثقیل­ها و تراکتورها، خودروهای معلولین، خودروهایی جهت کاربردهای خاص صنعتی از نمونه­های دیگر کاربرد این خودرو می­باشند. در ضمن انواع دیگری از این خودرو نیز وجود دارد که روی ریل و جهت انتقال بار در معادن به‌کار می­روند. لوکوموتیوهایی که روی ریل حرکت می­کنند و الکتریسته آنها از خطوط انتقال برق تأمین می­شود از لحاظ تئوری با خودروهای الکتریکی تفاوتی ندارند و تنها تفاوت آنها در نحوه تغذیه انرژی موتورهاست. به‌دنبال ملاحظات رو به رشد پیرامون آلایندگی هوایی و موفقیت موتورهای الکتریکی در زمینه‌های مختلف حمل و نقل، تمایل به خودروی الکتریکی جاده­ای که عملکردی شبیه به خودروهای احتراقی مشابه با خود را دارند، در حال افزایش است. موانع عمده پذیرش عمومی این خودروها از سوی عموم شامل دامنه و برد محدود و فقدان زیرساختاری‌های مناسب می­باشد. حل مسأله برد با گسترده‌تر کردن تحقیقات و تلاش‌های پیشرفته در زمینه باتری‌ها، سوخت‌های سلولی و دیگر وسایل ذخیره­سازی انرژی و جایگزین برطرف خواهد شد. زیرساختارهای مناسب نیز باید فراهم شود تا مرسوم­تر و متداول­تر شوند. نکات مهم برای حل این موضوع را می­توان به‌صورت زیر بیان کرد:

  • تسهیلات شارژ باتری: تسهیلات شارژ مسکونی و عمومی و ایستگاه‌ها و جایگاه شارژ
  • استانداردسازی خودروهای الکتریکی و مواد مرتبط با ایمنی آنها
  • فروش و توزیع
  • حمایت فنی خدمات
  • تأمین قطعات

هزینه اولیه یک خودروی الکتریکی، نیز همچنین یک عیب بزرگ برای بازار این خوردو می­باشد. با افزایش حجم تولید، هزینه و قیمت کم خواهد شد ولی در همین بین، یارانه و حمایت دولتی نیز می­تواند کمک‌رسان باشد.

کاربرد رو به رشد این خودروها، دیدگاه‌های شغلی مهندسین برق را ارتقاء خواهد داد. مشاغل جدید مرتبط با این موضوع در زمینه­های زیر می­تواند تعریف شود:

الکترونیک قدرت و طراحی درایورهای موتور: طراحی و توسعه سیستم‌های الکترونیک یک خودروی الکتریکی

تولید نیرو: افزایش تقاضاهای کاربردی به‌دلیل وجود این خودرو

زیر ساختارهای خودروهای الکتریکی: طراحی و توسعه جایگاه و شارژ باتری

 

نسخه کامل را سفارش دهید

مطالب مشابه

ذخيره كردن و بازيابي داده ها

در صورتي كه بخواهيد كليه متغيرهاي موجود در محيط كا

کتاب آموزش شبیه سازی و مدل ساز

  مشخصات: مولف: دکتر نیکوبین (استاد دانشکده مکان

تنظيم خروجيها روي صفحه نمايش ب

اگر مقدار يك متغير را بخواهيد بدانيد مي توانيد آن

ضرب و تقسيم چند جمله ايها

براي ضرب و تقسيم چند جمله ايها مي توانيد توابع dec

کتاب های الکترونیک -برنامه نوی

کار با آرایه ها و توابع، خطاهای عددی،خطاهای کاربر،

دستورهايecho و keyboard

دستورهايecho و keyboard بكار بردن دستور echo باع

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید