آخرين ارسالهاي تالار

خطا: mod_kunenalatest:كيوننا نسخه 1.7 (يا بالاتر) بر روي سيستم شما نصب نيست!
پیغام
  • Kunena is not installed or the installed Kunena version is not supported. The plug-in has now been disabled. Please install/upgrade Kunena to version 1.7 for the Kunena Discuss Plug-in to function properly.
books
برنامه‌نويسي MATLAB همراه با GUI و C/C++ و جعبه‌ابزار‌هاي تخصصي مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 13 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 13
ضعیفعالی 
matlab - books
نوشته شده توسط admin   
پنجشنبه, 02 بهمن 1393 ساعت 19:49

برنامه‌نويسي MATLAB همراه با GUI و C/C++ و جعبه‌ابزار‌هاي تخصصي

نويسندگان: محمد فتحي، فرينا زماني اسگويي

انتشارات: كانون نشر علوم و انتشارات آترا

اين كتاب بصورت خودآموز نوشته شده‌است و در ابتداي هر فصلِ سال، اكثر مباحث آن ‌در دوره‌هاي مقدماتي و پيشرفته‌ي مطلب توسط مولف آن در موسساتي مانند جهاد دانشگاهي اميركبير تدريس مي‌شود. اين كتاب از چندين بخش تشكيل شده‌است كه عبارتند از:

در بخش اول تئوري برنامه‌نويسي مطرح شده‌است و كار با if، for، while، break، plot و ...، كار با توابع function، كار با جعبه ابزار سمبوليك و الگوريتم‌هاي بازگشتي تشريح مي‌گردد. در اين راستا مثال‌هاي بسيار زيادي حل شده‌است كه قسمتي از آن حاصل تجربيات نويسنده در برنامه‌نويسي و قسمت ديگر از كتاب‌هاي مرجع برنامه‌نويسي و سايت‌هاي معتبر جمع‌آوري شده‌است و با افزودن توضيحات در كتاب آمده است.

در بخش دوم كتاب، بطور كامل GUI بصورت گرافيكي و برنامه‌نويسي تشريح شده‌است و در مورد كالبك‌ها بحث اساسي شده‌است. در انتها نيز در مورد ساخت فايل‌هاي اجرايي exe مثال‌هاي فراواني آمده است.

در بخش سوم كتاب در مورد ارتباط مطلب با ديگر نرم‌افزارها مانند اكسل، notepad، فايل‌هاي mat، ارتباط با C/C++ توضيحات زيادي بيان شده‌است.

در بخش چهارم كتاب در مورد هوش مصنوعي شامل ژنتيك الگوريتم، فازي و شبكه عصبي از ديدگاه يك مهندس، مطالبي آمده است و به دور از كلي گويي‌هاي متداول در كتب‌هايي از اين خانواده، با ذكر مثال‌هاي كاربردي، به حل با نرم‌افزار مطلب پرداخته شده‌است.

 

 

 
اصول برنامه نویسی به زبان متلب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 145 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 145
ضعیفعالی 
matlab - books
نوشته شده توسط admin   
پنجشنبه, 22 آبان 1393 ساعت 12:22

معرفی کتاب اصول برنامه نویسی به زبان متلب

متلب زبانی بسیار قدرتمند برای حل مسائل گوناگون مهندسی و علمی است. این زبان با داشتن انبوهی از جعبه ابزارهای گوناگون، تقریبا هر کاری را در زمینه برنامه­نویسی مهندسی امکانپذیر می­سازد. علاوه بر این، سادگی برنامه نویسی به زبان متلب، موجب بکارگیری آن در شاخه ها و گرایش های مختلف علمی شده است. مهمترین هدف این کتاب، راهنمایی خوانندگان جهت یادگیری اصول برنامه­نویسی صحیح و نیز توسعه­ی دانش بکارگیری نرم افزار متلب می­باشد. هدف دیگر این کتاب، نوشتن برنامه­های متلب با استفاده از کدهای کوتاه و خوانا است. عیب­یابی چنین برنامه­هایی ساده­تر بوده و به زمان اجرای کمتری نیازمند است.

کتاب پیش­رو از 3 بخش و 12 فصل تشکیل شده است. بخش اول (فصول 1 الی 8) اصول برنامه نویسی متلب و مبانی نمایش گرافیکی را شرح می­دهد. از مباحث بسیار مهم این بخش فصول چهارم (ماتریس­ها) و ششم (انیمیشن) می­باشد. آرایه، کلاس داده اصلی متلب است و تسلط روی مباحث آن موجب افزایش توانایی در کار با سایر ابزارهاست. اصول کار با ماتریس­ها در فصل چهارم معرفی می­شود. تکنیک­های اصلی انیمیشن که در فصل ششم بررسی می­شود، علاوه بر جالب و کاربردی بودن، توانایی برنامه نویس را در استفاده از حلقه FOR افزایش می­دهد. انیمیشن به عنوان روشی برای آزمودن مدل نیز قابل استفاده است.

در بخش دوم، ابزار GUI ساخته شده با برنامه GUIDE، معرفی و بحث می­شود. ابزار GUI یک مدل محاسباتی و رابط کاربری گرافیکی است که به کمک آن به سادگی می­توان با تنظیم پارمترها، محاسبات را انجام داده و خروجی را مشاهده نمود. از مهمترین مزایای GUI می­توان به سادگی تغییر پارامترها، نمایش گرافیکی مناسب و تعامل بهتر با کاربر اشاره داشت.

بخش سوم با معرفی جعبه ابزار منطق فازی آغاز شده و در ادامه با مثالی کاربردی، نحوه استفاده از آن تشریح می­شود.

جلد اول (کاربران مبتدی و متوسطه) این کتاب قابل استفاده برای کلیه دانشجویان رشته­های فنی مهندسی (بالاخص رشته های کامپیوتر، برق، عمران، مکانیک و شیمی) و رشته های مدیریت و اقتصاد می­باشد.

به یقین می­توان گفت که کتاب حاضر خالی از اشکال و خطا نیست. پس مزین امتنان است اطلاع رسانی خوانندگانی که ما را به اشکالات و کاستی­هایمان آگاه می­سازند. در انتها امیدواریم که مطالب این کتاب گامی کوچک در آشنایی و افزایش مهارت علاقه­مندان به زبان برنامه نویسی متلب باشد.

رضا جهان بین اردبیلی     ­

پاییز  1393

 

سرفصل کتب در ادامه آمده است

ادامه مطلب...
 
مبانی سیگنال ها و سیستم ها و مخابرات دیجیتال مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 13 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 13
ضعیفعالی 
matlab - books
نوشته شده توسط admin   
شنبه, 22 شهریور 1393 ساعت 14:33

مبانی سیگنال ها و سیستم ها و مخابرات دیجیتال

مقدمه

تصمیم به نگارش کتاب حاضر پس از قریب به شش سال تدریس در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مهندسی برق-مخابرات دانشگاه شهید بهشتی اتخاذ گردید. در طول این مدت به این نتیجه رسیدیم که تعداد قابل توجهی از دانشجویان، با نرم افزار Matlab و مبانی شبیه سازی رایانه ای آشنا نیستند و نمی توانند پروژه های درسی و پژوهشی خود را در موعد مقرر انجام دهند.

این امر انگیزه اولیه نگارش کتاب حاضر را بوجود آورد. ابتدا بخش کوچکی از این کتاب (که پس از تکمیل، اکنون فصول یک و دو کتاب حاضر را تشکیل می دهد.)، شامل کلیات، مفاهیم اولیه نرم افزار Matlab و کارکرد ماتریس ها که در مهندسی مخابرات مورد نیاز است؛ تالیف و از طریق وبسایت دانشگاهی اینجانب، در اختیار دانشجویان قرار گرفت. استقبال و الطاف دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و دیگر دانشگاه ها نسبت به آن کار مختصر، ما را به سمت تکمیل و گسترش کار سوق داد و به حول و قوه الهی کتاب حاضر را به رشته تحریر درآوردیم. لازم به ذکر است در فرآیند نگارش این کتاب، کتاب های مشابه و بسیاری از کتب لاتین بررسی و مطالعه شده و ارجاعات لازم به هر کتاب صورت گرفته که در بخش مراجع می توان آنها را مشاهده کرد.

 

ادامه مطلب...
 
مبانی شبکه عصبی مصنوعی با مثالهای کاربردی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 13 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 13
ضعیفعالی 
matlab - books
نوشته شده توسط admin   
جمعه, 16 اسفند 1392 ساعت 01:15

معرفی کتاب

مبانی شبکه عصبی مصنوعی با مثالهای کاربردی

مولف: مریم عابدینی و مرضیه فریدی ماسوله


پیشگفتار مؤلفین

در چند سال اخیر تحولات بسیار شگرفی در زمینه علوم مهندسی شکل گرفته‌ و موضوعات جدیدی مطرح شده‌است، و  شدت این تحولات طوری بوده‌است که عدم آشنایی با این موضوعات، فرد را در زمینه پژوهشی مورد نظرش دچار مشکل می‌ساخته. یکی از موضوعاتی که به شدت در تمام رشته‌های مهندسی، مدیریت و علوم‌پایه ریشه دوانده مبحث جذاب و کاربردی شبکه‌های عصبی مصنوعی است.

با توجه به پرکاربرد بودن و همچنین پیچیدگی یادگیری این مبحث برای مبتدیان، بر آن شدیم تا راهنمایی ساده، کاربردی و قابل استفاده برای دانشجویان فراهم کنیم تا علاوه بر آشنایی با مفاهیم ابتدایی شبکه‌های عصبی، مقدمات ریاضی، پردازش تصویر و نرم‌افزار MATLAB، با نحوه مدلسازی شبکه و کدنویسی آن در نرم‌افزار نیز آشنا گردند و پروژه‌های پرکاربرد را با کدها به تفسیر بیان نمودیم.

ویژگی منحصر به‌فرد مجموعه‌ی حاضر، این است که تالیف آن حاصل ساعت‌ها سابقه تدریس در دانشگاه و آشنایی به نیاز دانشجویان و مبتدیان در بدو یادگیری مباحث جدید، گسترده و پیچیده است. درک احساس نیاز دانشجویان،  به در دست داشتن مجموعه‌ی ساده به همراه مثال‌های کاربردی، برای یادگیری سریع و آسان ما را برآن داشت تا به تالیف مجموعه حاضر بپردازیم. امید که پاسخ مناسبی به نیاز دانشجویان مشتاق و علاقه‌مان باشد.

لازم است مراتب سپاس خود را، از جناب آقای دکتر رجب‌زاده که ویراستاری علمی این اثر را پذیرفته و در تمام مراحل ما را یاری رساندند، بیان داریم.

به علاوه از زحمات جناب آقای پوررجبی مدیر محترم انتشارات موسسه آموزش عالی احرار رشت، که در تهیه این مجموعه همواره همراه ما بودند، قدردانی می‌گردد.

در خاتمه از تمامی بزرگواران که این مجموعه را مطالعه می‌کنند تقاضا داریم تا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را جهت بهبود و رفع کاستی‌های این اثر با ما درمیان بگذارند.

مریم عابدینی و مرضیه فریدی ماسوله

نحوه تهیه:

ادامه مطلب...
 
كتاب كنترل مقاوم نرم بينهايت (با توضيح جعبه ابزار مقاوم MATLAB) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 7 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 7
ضعیفعالی 
matlab - books
نوشته شده توسط admin   
یکشنبه, 13 بهمن 1392 ساعت 23:49

كتاب كنترل مقاوم نرم بينهايت (با توضيح جعبه ابزار مقاوم MATLAB)

نوشته: دكتر حميد رضا تقي‌راد- محمد فتحي- فرينا زماني اسگويي

انتشارات: خواجه نصير الدين طوسي

این کتاب در سیزده فصل و مطابق با سرفصل‌های پیشنهادی زیر تدوین شده‌است: در فصل اول کتاب، آشنایی عمومی با مفاهیم مورد بحث و تعبیر کلی از مسئله بهینه‌سازی مورد تعقیب در این کتاب ارائه شده‌است. با مطالعه این فصل جایگاه فصول آینده و ترتیب ارائه مطالب روشن خواهد شد. در فصل دوم به صورت اجمالی رياضيات مقدماتي كنترل مقاوم مورد توجه قرار می‌گیرد، انواع نرم‌ در سیگنال‌ها و سیستم‌ها تعریف می‌شود و ارتباط بین انواع نرم در سیگنال‌ها و تعبیر نرم القایی سیستم به‌صورت دقیق بیان می‌شود. در فصل سوم به موضوع مدل‌سازي سيستم نامي و تعبیر مناسبی از نامعینی در مدل‌سازی خواهیم پرداخت. در اين فصل بر نامعيني ضربي تاكيد شده‌است چرا که در رفتار بسياري از سيستم‌هاي واقعي قابل تفسير است. در ادامه‌ي اين فصل با توجه به پيچيدگی فرآيند تحليل و طراحي کنترل‌کننده مقاوم، مدل استانداردي ارائه مي‌گردد كه با جداسازي سيستم نامي، نامعینی و كنترل‌کننده از يكديگر شرايط را به منظور طراحي كنترل‌کننده مقاوم در حضور نامعینی فراهم می‌‌آورد. در فصل چهارم مفاهيم پايداري و كارايي نامي و مقاوم شرح داده مي‌شود و بر مبناي توابع تبديل حساسيت و متمم حساسيت معيارهایي به منظور تحليل و طراحي كنترل‌كننده استخراج مي‌شود.

 


در فصل پنجم مفاهيم فاكتورهاي بهم اول معرفي خواهند شد و کنترل‌‌کننده‌هاي پایدار ساز ممكن براي يك سيستم حلقه بسته تعیین می‌گردد. در فصل ششم، مجموعه محدودیت‌های جبري و تحليلي در حل مسئله بهینه‌سازی معرفي خواهند شد. همچنین قضيه بنیادی مقدار بيشينه در طراحي كنترل‌كننده‌های مقاوم تعریف شده و سپس قضيه كوشي و فرمول انتگرال كوشي و پواسون مورد بحث قرار می‌گیرند. در فصل هفتم مسئله‌ي عمومي تنظيم توصيف مي‌گردد و راه‌های مختلف حل بهینه آن به منظور دستيابي به پايداري مقاوم و كارايي نامي ارائه می‌شوند. در فصل هشتم، مجموعه‌اي از مثال‌هاي مربوط به مسئله تنظيم عمومي ارائه می‌شود و مراحل طراحي كنترل‌كننده برای آنها و روش بهبود طراحی در قالب این مثال‌ها توصیف می‌شود. در فصل نهم، مفهوم مقادير تكين ساختاريافته (µ) معرفي مي‌گردد و كنترل‌كننده يك سيستم بر مبناي سنتز µ ايجاد مي‌گردد و روش‌های مختلف طراحی کنترل کننده با این دیدگاه ارائه می‌شود. در فصل دهم، روش‌هایي براي كاهش مرتبه كنترل‌كننده مانند روش برش، روش باقيمانده و روش هنكل ارائه مي‌گردد. در فصل‌های يازدهم، دوازدهم و سيزدهم كتاب نيز سه پروژه‌ بصورت جامع و يكپارچه مورد تجزيه و تحليل قرار می‌گیرد. اين پروژه‌ها شامل هواپیمای F14، سیستم نامعین سه-اینرسی و سيستم PH می‌باشند.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 6
logo-samandehi