معرفی کتاب

مبانی شبکه عصبی مصنوعی با مثالهای کاربردی

مولف: مریم عابدینی و مرضیه فریدی ماسوله


پیشگفتار مؤلفین

در چند سال اخیر تحولات بسیار شگرفی در زمینه علوم مهندسی شکل گرفته‌ و موضوعات جدیدی مطرح شده‌است، و  شدت این تحولات طوری بوده‌است که عدم آشنایی با این موضوعات، فرد را در زمینه پژوهشی مورد نظرش دچار مشکل می‌ساخته. یکی از موضوعاتی که به شدت در تمام رشته‌های مهندسی، مدیریت و علوم‌پایه ریشه دوانده مبحث جذاب و کاربردی شبکه‌های عصبی مصنوعی است.

با توجه به پرکاربرد بودن و همچنین پیچیدگی یادگیری این مبحث برای مبتدیان، بر آن شدیم تا راهنمایی ساده، کاربردی و قابل استفاده برای دانشجویان فراهم کنیم تا علاوه بر آشنایی با مفاهیم ابتدایی شبکه‌های عصبی، مقدمات ریاضی، پردازش تصویر و نرم‌افزار MATLAB، با نحوه مدلسازی شبکه و کدنویسی آن در نرم‌افزار نیز آشنا گردند و پروژه‌های پرکاربرد را با کدها به تفسیر بیان نمودیم.

ویژگی منحصر به‌فرد مجموعه‌ی حاضر، این است که تالیف آن حاصل ساعت‌ها سابقه تدریس در دانشگاه و آشنایی به نیاز دانشجویان و مبتدیان در بدو یادگیری مباحث جدید، گسترده و پیچیده است. درک احساس نیاز دانشجویان،  به در دست داشتن مجموعه‌ی ساده به همراه مثال‌های کاربردی، برای یادگیری سریع و آسان ما را برآن داشت تا به تالیف مجموعه حاضر بپردازیم. امید که پاسخ مناسبی به نیاز دانشجویان مشتاق و علاقه‌مان باشد.

لازم است مراتب سپاس خود را، از جناب آقای دکتر رجب‌زاده که ویراستاری علمی این اثر را پذیرفته و در تمام مراحل ما را یاری رساندند، بیان داریم.

به علاوه از زحمات جناب آقای پوررجبی مدیر محترم انتشارات موسسه آموزش عالی احرار رشت، که در تهیه این مجموعه همواره همراه ما بودند، قدردانی می‌گردد.

در خاتمه از تمامی بزرگواران که این مجموعه را مطالعه می‌کنند تقاضا داریم تا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را جهت بهبود و رفع کاستی‌های این اثر با ما درمیان بگذارند.

مریم عابدینی و مرضیه فریدی ماسوله

نحوه تهیه:

 

 

نشانی فروشگاه مرکزی:

گیلان- رشت- گلسار- جنب بانک مسکن- انتشارات کادوسان

تلفن: 7227103-0131        همراه : 09111485426

کلیه حقوق برای مؤلف محفوظ است و هرگونه کپی­برداری به موجب بند 5 از ماده 2 حمایت از مؤلفان

و هنرمندان پیگرد قانونی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید