جزوه‌ي درسي كلاس متلب در جهاد دانشگاهي اميركبير (شبکه عصبی- فازی- ژنتیک) - سایت تخصصی MATLAB

مجموعه فايل‌هاي پيوست، شامل جزوه‌ي درسي كلاس متلب (MATLAB) تخصصي در جهاد دانشگاهي اميركبير با عنوان شبكه‌هاي عصبي-فازي-ژنتيك الگوريتم است كه در 30 ساعت و در 5/7 جلسه توسط محمد فتحي تدريس مي‌گردد. هر قسمت اين مجموعه فايل‌ها، تقريبا بخشي از محتواي اصلي دو جلسه‌ي كلاس را در بر مي‌گيرد.

بخش شبكه‌هاي عصبي:

در جلسه اول، نمادها و مفاهيم اوليه شبكه عصبي با متلب شرح داده مي‌شود. در جلسه دوم، نحوه‌ي تخمين يك سيستم يك ورودي- يك خروجي و چند ورودي-چند خروجي با جعبه‌ابزار شبكه عصبي بصورت تئوري و عملي از طريق كدنويسي بحث و در جلسه سوم، GUI شبكه عصبي بهمراه داده‌هاي همزمان، ترتيبي و شبكه‌هاي ويژه بيان مي‌گردد. مباحث كنترل شبكه‌هاي عصبي بايد در جلسه اضافه‌تري بحث شود كه معمولا با توجه به رشته‌ي دانشجويان حذف مي‌گردد اما در فايل‌هاي پيوست با دو مثال آمده است.

بخش شبكه‌هاي فازي:

در جلسه چهارم در مورد جعبه‌ابزار فازي صحبت مي‌شود و مقدمات فازي و تئوري آن شرح داده مي‌شود. مثال انعام كارگر رستوران‌دار از طريق روش ممداني از طريق كدنويسي و همچنين GUI متلب نيز در همين جلسه ارائه مي‌گردد. در جلسه‌ي پنجم نيز با مثال عملي آونگ معكوس دنبال مي‌شود و روش ممداني و كاربرد آن تكميل مي‌گردد. روش سوگنو و كنترل با فازي نيز معمولا حذف مي‌گردد و در كلاس‌ها بحث نمي‌شود اما در آينده كدهاي آن را در همين مجموعه فايل قرار داده و به روز خواهم نمود.

بخش ژنيتك الگوريتم:

در جلسه ششم، يك مثال ژنتيك الگوريتم بصورت دستي جهت بهينه‌سازي حل مي‌گردد و تئوري آن شرح داده مي‌شود و سپس در مورد توانمندي جعبه‌ابزار بهينه‌سازي و بخصوص ژنتيك الگوريتم بحث و بررسي مي‌شود. در جلسه هفتم، موضوع ژنتيك الگوريتم ادامه پيدا مي‌نمايد و مباحث بهينه‌سازي چند تابعي با ژنتيك دنبال مي‌گردد (يك جزوه از آقاي علي زنگنه نيز كه بصورت رايگان در اينترنت وجود دارد دقيقا بدون كم و كاست در مجموعه فايل‌ها وجود دارد). موضوع كنترل با ژنتيك نيز مانند بخش‌هاي قبلي معمولا حذف مي‌شود اما در آينده كدهاي آن را در همين مجموعه فايل قرار داده و به روز خواهم نمود.

در پايان، ذكر اين نكته لازم است كه اين مجموعه قسمتي از كتاب شبكه عصبي براي مهندسين است كه در آينده به چاپ خواهد رسيد لذا خواهشمند است كه با نظرات خود جهت پر بارتر شدن اين كتاب مرا ياري فرمائيد. در ضمن در هر بخش نيز سايت‌هايي جهت دانلود كتاب و كدهاي مربوطه نيز آمده است.

با تشكر از سايت www.mathworks.ir

مدرس جهاد دانشگاهي اميركبير: محمد فتحي

 

 

دانلود فایل

مطالب مشابه

قدرت متلب

هسته متلب برای سرعت و کارایی بالا به زبان سی نوشته

متلب چیست؟

نرم افزار  MATLAB برنامه كامپيوتري است كه براي كسا

استفاده از راهنمای متلب

در صورتي كه بخواهيد در مورد دستور و يا تابع خاصي ا

عمليات ابتدايي در متلب

تعريف كردن آرايه ها و عمليات جبري روي آنها چهار نو

شبكه هاي عصبي در Matlab

موضوع کتاب شبکه های عصبینام نویسنده مصطفی کیا

کتاب آموزش شبیه سازی و مدل ساز

  مشخصات: مولف: دکتر نیکوبین (استاد دانشکده مکان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید