سایت تخصصی نرم افزار متلب، پروژه MATLAB، پروژه متلب - Forum Kunena Site Syndication http://mathworks.ir/ Thu, 23 Mar 2017 14:16:25 +0000 Kunena 1.6 http://mathworks.ir/components/com_kunena/template/default/images/icons/rss.png سایت تخصصی نرم افزار متلب، پروژه MATLAB، پروژه متلب - Forum http://mathworks.ir/ en-gb حفظ رتبه گوگل و لینک ها در طراحی سایت http://mathworks.ir/forum/4--/21291---------#21291 http://mathworks.ir/forum/4--/21291---------#21291
برای هر وبمستر و مدیر سایتی یکی از نکات مهم در طراحی وب سایت که احتمالاً مکرراً چک می کند رتبه در موتورهای جستجوگر و خصوصاً گوگل می باشد. در واقع میزان ترافیک سایت یکی از مهم ترین دلایل بهتر بودن رتبه گوگل است و می توان این مؤلفه را نیز در الکسا چک کرد. زمانی که هزینه و زمان زیادی را صرف طراحی سایت کرده اید و سالها بر روی آن کار کرده اید و قوائد و قوانین گوگل و طراحی وب سایت را نیز رعایت کرده اید و از سئو سایت خوبی نیز برخوردار هستید قطعاً سایت شما در رتبه خوبی قرار دارد و تعداد بازدید خوبی را نیز جذب کرده است ولی نکته ای که پس از این مرحله در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد این است که سایت های مختلف همیشه در تلاش هستند تا رتبه شما را تصاحب کنند و باید رتبه خود را حفظ نمایید. رتبه گوگل همیشگی نیست و باید برای حفظ آن راهکارهایی را رعایت نمایید که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

دقت در ثبت لینک ها و بک لینک ها در طراحی سایت

دیگر مؤلفه ی تأثیر گذار در طراحی سایت و بالا رفتن رتبه گوگل میزان لینک شدن با سایت های دیگر و بک لینک ها می باشد. هر میزان ورودی لینک شما افزایش یابد تعداد بازدیدهای شما نیز افزایش می یابد ولی نکته ای که در این قسمت باید بی نهایت به آن دقت کنید تا سایت شما اسپم نشود و یا به اشتباه توسط گوگل با افت رتبه مواجه نشوید این است که از چه سایت هایی و چه لینک هایی دریافت می کنید. برخی سایت ها ممکن است پنالتی شده باشند یا با انجام فعالیت های مغایر با قوانین گوگل به عنوان یک سایت بد نام و بی اعتبار شناخته شده باشند که در صورت لینک شدن با این سایت ها گوگل دید منفی نسبت به طراحی سایت شما پیدا خواهد کرد.

پیوند با سایت های دیگر در طراحی سایت

در واقع باید بدانید که لینک شدن شما با سایر سایت ها از نظر گوگل نباید برای کسب رتبه باشد. هر چند که وجود بک لینک ها برای سئو سایت نیز بسیار ضروری است، بنابراین از لینک شدن با هر سایتی خود داری کنید و خصوصاً سایت هایی که بدون محدودیت با هر سایتی لینک شده و اقدام به خرید و فروش لینک می کنند. پیوند با سایت های این چنینی ارزش ریسک ندارد و ممکن است بیشتر از سودی که به شما می رسد برای طراحی سایت شما مضر باشد و باعث جریمه شدن و حتی پنالتی سایت شما بشود. تشخیص مفید یا غیر مفید بودن سایت های دیگر برای لینک شدن نیز کار دشواری نیست و می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین بی شمار که بدون هزینه به شما کمک می کنند این سایت ها را آنالیز کنید.]]>
گفتگوی آزاد Mon, 13 Mar 2017 14:11:37 +0000
آموزش تعمیرات ایکس باکس (XBOX) http://mathworks.ir/forum/4--/21290-----xbox#21290 http://mathworks.ir/forum/4--/21290-----xbox#21290
اموزش انواع روش های کپی خور شدن ایکس باکس
کپی خور کردن دستگاه به روش نرم افزاری می باشد ، که به روش LT3 بیشتر شناخته شده است:
در این روش برای کپی خور کردن ایکس باکس یک سوراخ کوچک روی ای سی برد درایو دستگاه ایجاد میکنند. در این روش دستگاه به صورت عادی کار میکند یعنی تصویر کنسول سریع بالا میاید و با دکمه ی eject (بازو بسته کردن در درایو) دستگاه هم روشن میشود.

روش JTAG در ایکس باکس 360 اسلیم:
جی تگ یک روش سخت افزاری برای هک یک دستگاه مثلا ایکس باکس 360 اسلیم است. دو مدل جی تگ داریم، یک مدل جی تگ برای کپی خور کردن ایکس باکس استفاده میشود و یک مدل جی تگ که با اضافه کردن یک بورد الکترونیکی به برد ایکس باکس، در این روش برد اصلی درایو عوض شده و با بردی که قابل کپی شدن می باشد، جایگزین می شود و یک قطعه به نام Cool Runner (کول رانر) به دستگاه اضافه می شود که میشود درایو نوری را حذف کرد و بازی ها را از روی هارد اجرا کرد. JTAG یک قابلیت به ایکس باکس اضافه میکند چیزی از آن کم نمیکند، یعنی تمام کارهایی که با ایکس باکس خام میشود انجام داد با مدل جی تگ هم میشود.
ایکس باکس خام (بدون جی تگ) نیاز به اپدیت دارد، خطاهای گوناگونی قبل و حین بازی میدهد و بازی از روی دی وی دی درایو اجرا میشه که باعث داغ کردن کنسول و تاخیر در لودینگ بازی ها میشود. در مدل جی تگ شده بازی ها روی هارد نصب میشوند و از روی هارد بدون نیاز به دی وی دی درایو هم اجرا میشوند، این مزیت باعث شده تا کنسول ایکس باکس 360 اسلیم مثل کامپیوتر بازی را بدون تاخیر و سرو صدا اجرا کند. با مدل جی تگ شده فیلم و موزیک هم میتوان پخش کرد.
در این روش تصویر دستگاه دیرتر از 2 روش قبلی بالا میاد و زمانی که با استفاده از دکمه Eject سعی در روشن کردن دستگاه می نمایید، یا تصویر نمیاد یا یک صفحه آبی رنگ نشان داده می شود، و زمانیکه در حالت عمودی از بالا به داخل دستگاه نگاه کنید، نور سبز و قرمز در داخل کنسول می بینید، که مربوط به برد Cool Runner نصب شده، بر روی دستگاه می باشد.
استفاده از برد LTU:
در روش ال تی یو برد درایو ایکس باکس به طور کل عوض میشه و برد زیر جایگزین میشود، البته ابتدا دستگاه برای گرفتن دی وی دی کی از برد ایکس باکس باید جی تگ شود. در این مدل از کپی هم تصویر ایکس باکس سریع بالامی آید و تفاوت اصلی آن ، نسبت به روش LT3 در این می باشد که زمانیکه دکمه Eject دستگاه رو بزنید، دستگاه روشن نمی شود و فقط صدای بوق به گوش می رسد .
آموزش روش استفاده ی درست از ایکس باکس (XBOX 360) اسلیم و نکات مهم برای جلوگیری از خرابی های احتمالی:
1.بهتر است بازی ها بر روی هارد نصب شوند، چون بازی ها فقط در قسمت لودینگ loading نیاز به DVD دارند و در این صورت کمتر به لنز و موتور گرداننده DVD فشار وارد میشود، میدانیم که کار بیشتر موتور ولنز یعنی تولید گرمای بیشتر، وقتی لنز و موتور کمتر کار کنند گرمای کمتری هم بوجود میاید و چون گرما باعث اسیب رسیدن به قطعات الکترونیکی میشود هرچه گرما کمتر تولید شود قطعات الکترونیکی سالم تر هستند. در جی تگ نیازی به DVD نیست.
2.ایکس باکس 360 اسلیم را به هر دو مدل افقی و عمودی میشود استفاده کرد اما تجربه ثابت کرده که در حالت خوابیده یا افقی اسیب کمتری به لنز و موتور گردان میرسد. در اصل استاندارد استفاده از دی وی دی WR به صورت افقی است. همینطور چراغ سینک دسته ایکس باکس در حالت عمودی یا ایستاده مشکل پیدا میکند. در ایکس باکس جی تگ فرقی ندارد دستگاه را به کدام طرف قرار دهیم چون به دی وی دی نیازی ندارد.
3.قبل از گذاشتن دی وی دی در دستگاه باید ان را تمیز کرد و اکس باکس را دور از رطوبت و گردو خاک نگه داشت، گردو خاک به تدریج روی فن و قطعات دیگر نشسته و علاوه بر ایجاد نویز و سرو صدا باعث استهلاک و گرمای بیشتر میشود. لنز به هیچ عنوان نباید خاک بگیرد.
4.بهتر است از تکنولوژی JTAG استفاده شود. اگر دستگاه شما قابلیت جی تگ شدن را داشته باشد عمر ایکس باکس 360 شما به شدت بیشتر میشود، البته برای مواردی که دستگاه خام گرفته میشود و از اول دستگاه جی تگ شده خریداری نمیشود.
5.اگر بازی از روی درایو نوری اجرا میشود حتما هر دو ساعت یکبار به دستگاه یک استراحت کوچک داده شود، اگر هم از روی هارد بازی اجرا شود باز هم باید مراقب بود.
6.در حین بازی و هنگامی که DVD داخل دستگاه است به هیچ وجه نباید وضعیت ایکس باکس را تغییر داد چون باعث آسیب دیدن مکانیزم گردش دی وی دی میشود.
7.بهتر است دسته و خوده دستگاه ایکس باکس به صورت نرم افزاری خاموش شوند.
8.بدون اطلاع و دانش کافی به آپدیت و بخش نرم افزاری دستگاه ایکس باکس نباید دست زد.
9.فشار دادن دکمه های کنترلر یا دسته باعث اسیب دیدن ان میشود و تاثیری هم در سرعت بازی ندارد!
اموزش عیب یابی و روش تعمیر ایکس باکس 360 اسلیم:
عیب های ایکس باکس 360 در اکثر موارد مربوط به اجرا نکردن بازی هاست که در اکثر موارد مشکل آپدیت کردن یا مشکل سخت افزاری دارند.
1-ایکس باکس 360 اسلیم هیچ DVD را نمی خواند: به احتمال زیاد مشکل از DVD خوان یاهمان درایو نوری هست، باید درایو سرویس شود.
2-ایکس باکس 360 اسلیم برخی بازی ها رو می خواند بعضی را نمی خواند: عیب یابی این مشکل کمی پیچیده تر است که می تواند از درایو نوری باشد یا DVD بازی یا مربوط به آپدیت باشد.
3-ایکس باکس 360 اسلیم بازی جدید رو پخش نمی کند و خطای آپدیت میدهد:وقتی آپدیت کنسول قدیمیه و آپدیت بازی جدیده این مشکل پیش می اید فقط با تحقیق دکمه ی اپدیت را ok کنید.
4-بازی جدیدی رو روی هارد ایکس باکس 360 اسلیم نصب کردید بازی هم تا ۵ دقیقه ۱۰ دقیقه نمایش داده میشه اما بعد از ان خطا میدهد واز بازی بیرون میاد: این مشکل بیشتر به دلیل آپدیت دشبورد ایکس باکس 360 اسلیم هست. در اکثر مواقع اگه بازی رو از روی هارد پاک کنید سپس اجرا کنید مشکل حل میشود، اما برای رفع همیشگی این مشکل باید از DVD هایی که به روش برنر مکس Burner Max رایت شدند و قیمیتی بیشتر از بازی های معمولی ایکس باکس 360 اسلیم دارن استفاده کنید.
5-درب درایو نوری باز نمیشود: این مشکل مربوط به خود ایکس باکس 360 اسلیم نیست بلکه این مشکل برای اکثر درایو های نوری اتفاق میفتد. مشکل از موتور یا تسمه موتوری است که مسئول باز و بسته کردن درب درایو است که باید تعویض شود.]]>
گفتگوی آزاد Mon, 13 Mar 2017 14:10:38 +0000
تاثیر سرور روی سایت http://mathworks.ir/forum/4--/21239----#21239 http://mathworks.ir/forum/4--/21239----#21239 سئو سایت زیاد است و این به دلیل اهمیتی که سرعت و پایداری سایت در بحث بهینه سازی موتور جستجو دارد می باشد. هاست و سرور غیر استاندارد می تواند موجب نابودی سئو سایت شود. در این پست به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده است.

یکی از مهم ترین فاکتورهای دخیل در سئو سایت، سرعت لود وبسایت است. سرور و هاست در این میان نقش بسیار پررنگی را ایفا می کنند. از سوی دیگر پایداری سایت (آپتایم) و به اصطلاح دان down نشدن آن، اهمیت بالایی در بحث بهینه سازی سایت دارد. بنابراین انتخاب میزبانی خوب برای سایت می تواند جزء یکی از روش های بهبود سئو سایت باشد.


آپتایم سرور و هاست در سئو سایت


آپتایم سرور و هاست در سئو سایت نقش حیاتی دارد. آپتایم مدت زمانی است که سایت بدون مشکل کار می کند و اصطلاحا در وب بالا است. این مقدار در شرایطی مورد قبول گوگل واقع می شود که 99% باشد. ینی در 99 درصد مواقع سایت بالا باشد. Down شدن سایت می تواند ضربه جدی بر سئو ایجاد کند. بنابراین باید به محض پایین آمدن سایت با مرکز سرویس دهنده خود تمااس بگیری و موضوع را اعلام کنید. چرا که در این زمان کوتاه، اگر گوگل به سایت شما سر بزند، کل دامنه را به عنوان 404 قلمداد می کند و ممکن است سایتتان را از لیست نتایج حذف کند.


آی پی IP سرور در سئو سایت


موردی که باید به آن بسیار توجه کرد، خرید هاست از شرکت هایی است که خدمات خوبی را ارائه می دهند. بعضی از شرکت ها، سایت های زیادی را روی یک آدرس آی پی IP قرار می دهند. در این حالت با بلاک شدن یک سایت توسط گوگل، همه وبسایت های دیگر روی همان آی پی در بلک لیست گوگل قرار می گیرند و از درجه اعتبار ساقط می شوند.

علاوه بر این ها دو دسته "هاست ایرانی" و "هاست خارجی" پیش روی افراد قرار دارد که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند.


هاست و سرور ایرانی در سئو سایت


هاست ایرانی در سئو سایت های ایرانی تاثیر خوبی دارد. چرا که یکی از عواملی که در سئوی محلی یا لوکال سئو (Local SEO) اهمیت دارد، نمایش سایت های محلی است. به عبارت دیگر، وقتی فردی در آدرس آی پی ایران یک کوئری را در گوگل سرچ می کند، نتایج متفاوتی را با یک فرد ایرانی ساکن در انگلیس مشاهده می کند. یکی از دلایل این موضوع، به آی پی سرور سایت ها باز میگردد. گوگل تمایل دارد سایت هایی را که دارای IP ایرانی هستند و از ایران میزبانی گرفته اند را به کاربران ایرانی نمایش دهد.


هاست و سرور خارجی در سئو سایت


به علت اهمیتی که گوگل به کاربران خود می دهد، به علت رفاه آن ها دوست دارد سایت ها را سریع تر برایشان لود نماید. بدیهی است که اگر سرور، خارج از کشور باشد، مدت زمان ping یعنی زمان پاسخ و نمایش اطلاعات به کاربر طولانی تر شده و سرعت کاهش می یابد و برای کاربران ناخوشایند است. این موضوع در تمام کشورها صادق است. البته این قضیه به موارد دیگری نیز بستگی دارد که ما به هنگام سئو سایت کشورهای خارجی برای مشتری های خود مدنظر قرار می دهیم. تاثیر سرور و هاست در سئو سایت باید مورد توجه زیادی قرار بگیرد.]]>
گفتگوی آزاد Wed, 22 Feb 2017 19:39:38 +0000