آخرين ارسالهاي تالار

خطا: mod_kunenalatest:كيوننا نسخه 1.7 (يا بالاتر) بر روي سيستم شما نصب نيست!
پیغام
  • Kunena is not installed or the installed Kunena version is not supported. The plug-in has now been disabled. Please install/upgrade Kunena to version 1.7 for the Kunena Discuss Plug-in to function properly.
طراحي و بهينه‌سازي شبكه لجستيك معكوس در شرايط عدم قطعيت با استفاده از الگوريتم ژنتيك مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط admin   
جمعه, 07 اسفند 1394 ساعت 14:00

در زنجیره تأمين، مدیریت برگشتی، در قالب لجستیک معکوس اعمال می‌شود. به دلایل مختلف، جریان مواد و کالاها در خلاف جهت عادی زنجیره، اجتناب‌ناپذیر است. پرداختن به موضوع شبکه لجستیک معکوس و مدیریت و هدایت موثر و ضروری است. با توجه به بررسي‌ها يكي از مواردي كه تأثير بسياري بر مدل‌سازي شبكه لجستيك معکوس دارد، در نظر گرفتن شرايط عدم قطعيت است. در لجستيك معكوس، پارامترهايي مثل ظرفيت مراكز، تقاضا، هزينه و كيفيت و... غيرقطعي هستند. با توجه به این موارد، در این تحقیق، یک مدل برنامه‌ریزی خطی عدد صحیح آمیخته احتمالي برای طراحی شبکه لجستیک معکوس ارائه شده است. برای حل این نوع مدل، ابتدا باید آن را به يك مدل قطعي تبديل نمود. مدل ارائه شده در اين تحقيق، چند محصولي و چند رده‌اي می‌باشد که همزمان، هزينه‌هاي حمل و نقل و احداث تسهيلات را در بر می‌گیرد. مدل مورد نظر با در نظر گرفتن کمینه‌سازی هزینه‌ها (هزینه‌های استقرار تسهیلات و هزینه‌های حمل‌و‌نقل) و همچنین در نظر گرفتن عدم قطعیت در تقاضای محصولات برگشتی، از نوع مسائل NP-Hard است که در آن، زمان حل مسأله به صورت نمایی و با توجه به ابعاد مسأله افزایش می‌یابد بنابراين، در این تحقیق، یک روش کارا با استفاده از الگوریتم ژنتیک با كدينگ اولويت ـ محور پیشنهاد داده شده است.

کلید واژه‌ها: زنجيره تأمين، لجستيك معكوس، برنامه‌ريزي عدد صحيح آميخته، شرايط عدم قطعيت، الگوريتم ژنتيك، كدينگ اولويت ـ محور.

سفارش فایل ورد و پاورپوینت

نظر ها (0)
تنها کاربران عضو شده می توانند نظر ارسال کنند!
 
logo-samandehi