آخرين ارسالهاي تالار

خطا: mod_kunenalatest:كيوننا نسخه 1.7 (يا بالاتر) بر روي سيستم شما نصب نيست!
پیغام
  • Kunena is not installed or the installed Kunena version is not supported. The plug-in has now been disabled. Please install/upgrade Kunena to version 1.7 for the Kunena Discuss Plug-in to function properly.
تاثیر دستور زبان احتمالی در قواعد مختلف زبان های طبیعی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط admin   
جمعه, 02 مرداد 1394 ساعت 16:03

تاثیر دستور زبان احتمالی در قواعد مختلف زبان های طبیعی

چکیده

استدلال دستور زبان، حوزه ای مهم و جاری در زبانشناسی محاسباتی می باشد. نتایج در استدلال قواعد انتقال رشته می توانند نه تنها در زبانشناسی بلکه در بسیاری از دیگر وظایف شناسایی الگوها نیز کاربرد دارند.

وظیفه ی استدلال دستور زبان به طورکلی به مسائل NP سخت تعلق دارد. این مقاله، انواع قواعد اصلی در زبان های طبیعی و سیستم های انتقال رشته را مورد تحلیل قرار می دهد. تمرکز این مقاله بر روی استنباط سیستم های قواعد صرفی می باشد که در جنبه های بسیاری از سیستم قواعد سنتی ارائه شده توسط چامسکی متفاوت می باشند. این پژوهش، روش های اصلی یادگیری حالت مفعولی در زبان مجارستانی را مقایسه می کند.

مقدمه

مجموعه ای از توالی های دربرگیرنده ی عناصر از نوع داده می توانند به عنوان زبان رسمی درنظر گرفته. نمادهای اتمی زبان، نمادهای پایانی زبان نامیده می شوند. در عمل، نمادها می توانند با مورد دلخواه مانند کلمات زبان انسان ها یا نکلئوتیدهای زنجیره یDNA همخوانی داشته باشند. دستور زبان، قواعد تولید را برای بوجود آوردن جمله توصیف می کنند. دستور زبان می توانند برای توصیف ساختار زبان مورد استفاده قرار گیرند. استنباط دستور زبان بر روی کشف فشرده ترین قواعد زبان برای مجموعه ای از توالی های مربوطه متمرکز شده است.

 

دریافت مقاله کامل

سفارش فایل ورد

نظر ها (0)
تنها کاربران عضو شده می توانند نظر ارسال کنند!
 
logo-samandehi