آخرين ارسالهاي تالار

موضوع هاي بيشتر »

کتب های الکترونیکی فارسی
پاورپوینت فارسی آموزش GUI مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 17 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 17
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط admin   
یکشنبه, 06 بهمن 1392 ساعت 11:36

پاورپوینت فارسی آموزش GUI

درس نرم افزارهای کاربردی در الکترونیک

همان طور که برای خیلی از زبانهای برنامه نویسی پایه مثل Basic و قسمتی به نام visual ایجاد شده است ، MATLAB هم ابزاری به نام GUIDE دارد که توسط آن می توان رابط های گرافیکی مثل دکمه ها ((PUSH BUTTON ، لیست ها (LIST BOX) ، اسلایدرها( SLIDER) و. . . ایجاد کرد.

این ابزار زمانی به درد می خورد که شما آن را برای افرادی که احتمالا با کار با دستوراتMATLAB را آشنایی ندارند به کار ببرید .مثلا فرض کنید شما می خواهید یک نمودار را با قطر های مختلف رنگهای متفاوت و اندازه های گوناگون رسم کنید.اگر شما کمی با برنامه نویسی در MATLAB آشنا باشید می توانید تمام دستورات را به اجزای گرافیکی بسپارید تا مثلا با فشار یک دکمه یک نمودار رسم شود و با انتخاب یک گزینه از منوی کشویی فرضا شکل نمودار تغییر کند.

 

دریافت فایل

 
حل دستگاه Ax=b در حالت معکوس پذیر نبودن ماتریس A مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 17 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 17
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط رضا دوستکی   
سه شنبه, 12 شهریور 1392 ساعت 22:54

برای حل دستگاه Ax=b در حالتیکه ماتریس A یک ماتریس منفرد ( دارای دترمینان صفر) باشد و دستگاه دارای جواب باشد، می توان از دستور x=pinv(A)*b استفاده کرد. این دستور یک جواب خاص که منحصر بفرد هم نمی باشد را به شما می دهد. البته از دستور حل مساله توسط روش کمترین مربعات می توان استفاده کرد که بصورت (x=lsqr(A,b می باشد

 
جزوه‌ي درسي كلاس متلب در جهاد دانشگاهي اميركبير مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 34 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 34
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط admin   
جمعه, 07 تیر 1392 ساعت 11:44

با سلام

مجموعه فايل‌هاي پيوست، شامل جزوه‌ي درسي كلاس متلب در جهاد دانشگاهي اميركبير است كه در 60 ساعت و در 15 جلسه توسط محمد فتحي تدريس مي‌گردد. در هر pdf اين مجموعه فايل‌ها، يكي از جلسات اين كلاس را در بر مي‌گيرد: در جلسه اول، متلب مقدماتي و آشنايي با ماتريس‌ها و توابع پر كاربرد آمده است. در جلسه دوم، معرفي دستور if و رسم اشكال دو بعدي با plot و polar بحث شده است. در جلسه سوم، معرفي دستور for و رسم اشكال سه بعدي‌ با plot3 و surf آمده است. در جلسه چهارم در مورد دستور while صحبت شده است و در ادامه جعبه ابزار سمبوليك ذكر شده است كه در آن روش‌هاي انتگرال‌گيري، مشتق‌گيري، حد گيري، لاپلاس گيري، بسط تيلور گيري و سري و ... توضيح داده شده‌است. در جلسه پنجم دستور break و continue توضيح داده شده و در ادامه مبحث برازش (تخمين منحني) با دستور fit آمده است. در جلسه ششم در مورد حل عددي معادلات ديفرانسيل جزئي و كامل بحث شده‌است و switch case  آمده است. در جلسه هفتم در مورد توابع و حل معادلات جبري با دستورات fzero و fsolve بحث شده است و انتگرال گيري يگانه با quad، دو گانه و سه گانه نيز بيان شده است. در جلسه هشتم نيز حل معادلات ديفرانسيل كامل با ode45 توضيح داده شده است و سپس كاربرد ماتريس‌‌هاي سه بعدي مثلا در الگوريتم‌هاي بهينه‌سازي و يا پردازش تصوير امده است. بقيه جلسات نيز ان شا الله در آينده در اين سايت قرار داده خواهد شد. تنها ذكر اين نكته لازم است كه اين جزوات مكمل كتاب برنامه‌نويسي پيشرفته مطلب با GUI و C/C++ و همچنين مرجع كاربردي سيمولينك نوشته شده توسط مدرس جهاد دانشگاهي اميركبير است و در هر مجموعه به فصول مربوطه از اين كتاب‌ها ارجاع‌دهي شده‌است.

ضمن تشكر از سايت www.mathworks.ir جهت برقراري اين ارتباط، منتظر نظرات شما خوانندگان محترم هستم.

مدرس جهاد دانشگاهي اميركبير: محمد فتحي

دانلود در ادامه مطلب

 

ادامه مطلب...
 
جزوه‌ي درسي كلاس متلب در جهاد دانشگاهي اميركبير (شبکه عصبی- فازی- ژنتیک) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 22 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 22
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط admin   
جمعه, 07 تیر 1392 ساعت 11:44

مجموعه فايل‌هاي پيوست، شامل جزوه‌ي درسي كلاس متلب (MATLAB) تخصصي در جهاد دانشگاهي اميركبير با عنوان شبكه‌هاي عصبي-فازي-ژنتيك الگوريتم است كه در 30 ساعت و در 5/7 جلسه توسط محمد فتحي تدريس مي‌گردد. هر قسمت اين مجموعه فايل‌ها، تقريبا بخشي از محتواي اصلي دو جلسه‌ي كلاس را در بر مي‌گيرد.

بخش شبكه‌هاي عصبي:

در جلسه اول، نمادها و مفاهيم اوليه شبكه عصبي با متلب شرح داده مي‌شود. در جلسه دوم، نحوه‌ي تخمين يك سيستم يك ورودي- يك خروجي و چند ورودي-چند خروجي با جعبه‌ابزار شبكه عصبي بصورت تئوري و عملي از طريق كدنويسي بحث و در جلسه سوم، GUI شبكه عصبي بهمراه داده‌هاي همزمان، ترتيبي و شبكه‌هاي ويژه بيان مي‌گردد. مباحث كنترل شبكه‌هاي عصبي بايد در جلسه اضافه‌تري بحث شود كه معمولا با توجه به رشته‌ي دانشجويان حذف مي‌گردد اما در فايل‌هاي پيوست با دو مثال آمده است.

بخش شبكه‌هاي فازي:

در جلسه چهارم در مورد جعبه‌ابزار فازي صحبت مي‌شود و مقدمات فازي و تئوري آن شرح داده مي‌شود. مثال انعام كارگر رستوران‌دار از طريق روش ممداني از طريق كدنويسي و همچنين GUI متلب نيز در همين جلسه ارائه مي‌گردد. در جلسه‌ي پنجم نيز با مثال عملي آونگ معكوس دنبال مي‌شود و روش ممداني و كاربرد آن تكميل مي‌گردد. روش سوگنو و كنترل با فازي نيز معمولا حذف مي‌گردد و در كلاس‌ها بحث نمي‌شود اما در آينده كدهاي آن را در همين مجموعه فايل قرار داده و به روز خواهم نمود.

بخش ژنيتك الگوريتم:

در جلسه ششم، يك مثال ژنتيك الگوريتم بصورت دستي جهت بهينه‌سازي حل مي‌گردد و تئوري آن شرح داده مي‌شود و سپس در مورد توانمندي جعبه‌ابزار بهينه‌سازي و بخصوص ژنتيك الگوريتم بحث و بررسي مي‌شود. در جلسه هفتم، موضوع ژنتيك الگوريتم ادامه پيدا مي‌نمايد و مباحث بهينه‌سازي چند تابعي با ژنتيك دنبال مي‌گردد (يك جزوه از آقاي علي زنگنه نيز كه بصورت رايگان در اينترنت وجود دارد دقيقا بدون كم و كاست در مجموعه فايل‌ها وجود دارد). موضوع كنترل با ژنتيك نيز مانند بخش‌هاي قبلي معمولا حذف مي‌شود اما در آينده كدهاي آن را در همين مجموعه فايل قرار داده و به روز خواهم نمود.

در پايان، ذكر اين نكته لازم است كه اين مجموعه قسمتي از كتاب شبكه عصبي براي مهندسين است كه در آينده به چاپ خواهد رسيد لذا خواهشمند است كه با نظرات خود جهت پر بارتر شدن اين كتاب مرا ياري فرمائيد. در ضمن در هر بخش نيز سايت‌هايي جهت دانلود كتاب و كدهاي مربوطه نيز آمده است.

با تشكر از سايت www.mathworks.ir

مدرس جهاد دانشگاهي اميركبير: محمد فتحي

 

ادامه مطلب...
 
کاملترین مجموعه آموزشی MATLAB - تکمیلی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 39 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 39
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط admin   
چهارشنبه, 28 فروردین 1392 ساعت 13:57

از سری محموعه آموزشی طبقه بندی شده متلب

کاری از  عباس طبیبی-دانشگاه صنعتی اصفهان

در قالب پاورپوینت فارسی

لینک دانلود اختصاصی سایت فارسی متلب

 

دانلود بخش های قبلی

 
کاربرد متلب در سیگنال و سیستم های کنترل مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 22 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 22
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط admin   
جمعه, 11 شهریور 1390 ساعت 10:51

متلب امروزه دارای جعبه‌ابزارهای (toolbox) متنوعی برای انجام محاسبات مختلف است که از جمله آنها می‌توان به جعبه‌ابزارهاي پردازش سيگنال (Signal Processing)، پردازشهاي آماري (Statistics)، شبکه‌های عصبی (Neural Network)، دريافت تصوير (Image Acquisition)، پردازش تصویر (Image Processing)، سيستمهاي كنترلي (Control Systems)، طراحي فيلتر (Filter Design)، منطق فازي (Fuzzy Logic)، الگوريتم‌هاي ژنتيك (Genetic Algorithms) و ... اشاره كرد. بعضي از اين جعبه‌ابزارها به همراه نرم‌افزار MATLAB ارائه مي‌شوند. هدف اين نوشتار، تشريح كامل ساختار MATLAB و جعبه‌ابزارهاي آن نيست. هدف ما ارائه مطالب ضروري براي كاربرد مؤثر MATLAB در حل مسايل پردازش سيگنال و سيسمتهاي كنترل است. 
در بخش ابتدايي اين مطلب به ساختارهاي اساسي MATLAB و اصول استفاده از آن خواهيم پرداخت.

 

ادامه مطلب...
 
آموزش شبکه عصبی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 75 Votes )
میانگین امتیار کاربران: / 75
ضعیفعالی 
matlab - farsi ebooks
نوشته شده توسط admin   
پنجشنبه, 19 اسفند 1389 ساعت 15:43

شبکه های عصبی بر اساس رفتار شناسی ماشین های بیولوژیکی موجودات زنده طراحی شده است.

هدف از شبکه های عصبی مصنوعی : ارائه روشهائی جهت استفاده از سخت افزارها ( مدارات ) و نرم افزارها ( الگوریتم ها) برای ایجاد قابلیت های هوشمند به دستگاه ها، روبوت ها، برنامه ها و غیره .... می باشد که قادر به یادگیری حین فرآیند می باشد.

یک مجموعه کامل و مفید که می تواند راهنمای علاقه مندان به این زمینه باشد در اختیار شما قرار گرفته است.

 

 

فهرست مطالب و لینک دریافت این مجموعه اسلاید آموزشی:

 

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3
logo-samandehi